Certifikát Certifikát
Technický list Technický list


PRAKTIKA T-02
Elektromotorický turniket pro použití v interiéru, případně exteriéru Je určen pro zajištění kontroly vstupu do veřejných budov, průmyslových areálů, administrativních budov, bank, terminálů veřejné dopravy apod. Robustní konstrukce a nerušivý design umožňuje jeho instalaci v jakémkoli typu umístění.

Technické parametry

Funkce:
Turniket umožňuje řízený průchod osob v jednom či obou směrech.

Koncepce:
Skříň turniketu je vyrobena z leštěné nerezové oceli. Součástí sestavy je pohonná jednotka, elektromechanická hlava, řídící elektronická jednotka, sestava ramen z nerezové oceli a piktogramy.

Ovládání:
Elektronická řídící jednotka umožňuje dokonalé přizpůsobení turniketu požadavkům zákazníka a je schopna komunikace s jakýmkoli systémem kontroly přístupu (EKV/ACS) či samostatně s jakýmkoli autorizačním zařízením – čtečka karet, ovládací klávesnice.

Turniket je konfigurován jako „normally closed“ (N/C), to znamená, že zůstává uzamčen, dokud nepřijme platný autorizační signál.

Turniket je vybaven automatickými sklopnými rameny pro použití průchodu jako cesty nouzového úniku. Ramena je možno sklopit automaticky signálem z EPS nebo manuálně z klávesnice z recepce. Po ukončení nouzové situace se turniket automaticky nastaví do standardní konfigurace (pokud je napájen).
Možnost komunikace přes sériový port RS-485.

Time-out:
Turniket má nastavitelnou čekací dobu, kdy je možno započít průchod po
přijetí platného autorizačního signálu.

Napájení:
230 V AC/50 Hz, 12 V DC, v případě výpadku se turniket volně protáčí (fail-safe)

Příkon:
50 W (během průchodu)

Průchod:
až 570 mm

Kapacita:
30 - 60 průchodů za minutu (dle nastaveného režimu)

Prov. teplota:
+ 1 °C až + 40 °C

Rel. vlhkost:
max. 80%

Hmotnost:
max. 66 kg

Volitelná výbava:

- polykač karet (až 500 ks)
- ovládací klávesnice
- vodící zábradlí